بلیت الکترونیک

بلیت الکترونیک

در راستای سیاست های کلان شهرداری تهران ، با هدف توسعه حمل و نقل عمومی ، رفاه حال عموم ، کاهش هزینه های چاپ ، توزیع و کنترل بلیت و … ، پروژه توسعه سیستم بلیت الکترونیک در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از بهمن ماه سال ۸۷ طی یک پروسه ۸ ماهه و پس از طی مراحل مطالعاتی مختلف و نیز تجربه موفق استقرار این سیستم در خط نخست اتوبوسرانی تندرو (BRT) در سال ۸۶ به منظور ایجاد یک سیستم یکپارچه پرداخت کرایه برای خدمات اتوبوسرانی و مترو در دستور کار قرار گرفت.

با توجه به سنگینی وزن دانش تخصصی IT برای تعریف، طراحی، پیاده سازی و مدیریت سیستم جامع بلیت الکترونیک و اهمیت استقرار یک نظام مدیریت تراکنشهای الکترونیک، سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به عنوان متولی مدیریت فنی پروژه تعیین گردید و طی مراحل مختلف پروژه را پیاده سازی نموده وبه مرحله اجرا درآورده است.

افق ترسیم شده برای این پروژه پوشش کل خطوط عادی و تندرو اتوبوسرانی مشتمل بر بیش از ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس و کل خطوط موجود و در حال توسعه شبکه قطارهای شهری تهران و حومه (مترو) و خطوط اتوبوسرانی تندرو و دستیابی به روزانه ۱۰ میلیون نفر مسافر جابجایی در روز می باشد.

با توجه به روش استفاده آسان این کارت بلیط ها مسافرین می توانند با تهیه این کارت ها با سرعت بالاتر و بصورت بهینه تر از خدمات حمل و نقل عمومی شهر بهره مند شوند.
معماری سیستم بلیط الکترونیک

منبع : شرکت کنترل ترافیک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)

کد امنیتی *