تشخیص هوشمند حرکات دست خدمه پرواز در هواپیماهای بدون سرنشین

تشخیص هوشمند حرکات دست خدمه پرواز در هواپیماهای بدون سرنشین

محققان MIT در حال کار بر روی سیستمی هستند تا علائم و حرکات دست خدمه پرواز را برای هواپیماهای بدون سرنشین قابل درک کنند. به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرسنل هدایت کننده هواپیما بر روی عرشه ناوهای هواپیمابر با حرکات دست، خلبانان جتهای جنگنده را در هنگام برخاستن و فرود راهنمایی میکنند.با توجه به افزایش استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد)، محققان مرکز MIT در حال طراحی سیستم هوشمندی هستند که قابلیت تشخیص علائم دست پرسنل عرشه کشتی را داشته باشند.
پروژه طراحی این سیستم شامل دو بخش است: بخش اول مربوط به طراحی فناوری برای تشخیص حرکات بدن با استفاده از تصاویر دیجیتال است و بخش دوم نیز شناسایی حرکات خاص از مجموعه یک سری حرکات تعریف شده است.
در این فناوری، از یک دوربین برجسته کننده برای ضبط تصاویر حرکات بدن استفاده و مجموعه ای از ۲۴ حرکت توسط اشخاص مختلف انجام شد. سیستم مانند کنترلگر حرکات کینکت مایکروسافت، حرکات آرنج و مچ دست، باز و بسته بودن دست و بالا و پایین بودن انگشت شست را تشخیص میدهد. سیستم هر فریم از حرکات بدن فرد را تجزیه و تحلیل و سپس آنها را با مجموعهای از ۲۴ حرکت خاص مقایسه میکند. میزان دقت سیستم در بررسی تصاویر ویدئویی ضبط شده و مطابقت با الگوی حرکات خاص ۷۶ درصد اعلام شده است. محققان امیدوارند با اصلاح الگوریتمها، سرعت تشخیص حرکات در سیستم را ارتقاء دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)

کد امنیتی *